Εκτύπωση αυτής της σελίδας
7η ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΔΑ ΘΕΑΤΡΟΥ 2011

7η ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΔΑ ΘΕΑΤΡΟΥ 2011

Έκθεση εικόνων

Π Ρ Ο Γ Ρ Α Μ Μ Α

 1. «WOYZECK»  του GEORG BΫCHNER
ΤΜΗΜΑ ΘΕΑΤΡΟΥ - ΣΧΟΛΗ ΚΑΛΩΝ ΤΕΧΝΩΝ Α.Π.Θ.
ΠΕΜΠΤΗ  19 ΜΑΪΟΥ * ΩΡΑ : 19.30΄ ΣΤΟΝ ΠΕΖΟΔΡΟΜΟ ΤΩΝ ΑΣΤΕΡΙΩΝ

2. «ΠΡΟΣΟΧΗ: ΤΟ ΝΕΡΟ ΔΕΝ ΠΙΝΕΤΑΙ»  του ΓΟΥΝΤΙ AΛΕΝ     
Τ.Ε.Ι  ΣΕΡΡΩΝ - «πειραμαΤ.Ε.Ι.κή σκηνή σερρών»
ΠΕΜΠΤΗ  19 ΜΑΪΟΥ * ΩΡΑ : 21.15΄

3.  «AΓ(Ρ)ΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑΣ» (σπουδή στις ΤΡΩΑΔΕΣ του ΕΥΡΙΠΙΔΗ)
KAΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  20 ΜΑΪΟΥ * ΏΡΑ : 21.00΄

4. «ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ Η ΖΩΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΟΥΖΙΚΑΛ ?»  ΣΕ ΚΕΙΜΕΝΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ – «ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΙΚΟΙ»
ΣΑΒΒΑΤΟ 21 ΜΑΪΟΥ * ΏΡΑ : 21.00΄

5. «ΤΑ ΕΑΡΙΝΑ» ΕΘΙΜΑ ΚΑΙ ΔΡΩΜΕΝΑ ΤΗΣ ΑΝΟΙΞΗΣ
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – «ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΟΛΥΤΡΟΠΟ»
ΚΥΡΙΑΚΗ 22 ΜΑΪΟΥ* ΩΡΑ : 21.00΄

6. «Ο ΕΠΙΘΕΩΡΗΤΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ» του JOHN B. PRIESTLEY
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΙΓΑΙΟΥ – ΡΟΔΟΣ
ΤΡΙΤΗ 24 ΜΑΪΟΥ * ΩΡΑ : 21.00΄

7. «Η ΚΛΗΣΗ ΣΑΣ ΠΡΟΩΘΕΙΤΑΙ» του HAL SALWEN
ΤΕΙ ΣΕΡΡΩΝ - ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ  «6…7»
ΤΕΤΑΡΤΗ 25 ΜΑΪΟΥ * ΩΡΑ : 21.00΄

8.  PERFORMANCE  :
1ΟΣ ΑΞΟΝΑΣ: «ΤΟ ΣΩΜΑ ΚΑΙ Η ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΥΛΗ» (ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ)
2ΟΣ ΑΞΟΝΑΣ: «ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ»   (ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΗ ΣΚΗΝΗ)
ΑΝΩΤΑΤΗ  ΣΧΟΛΗ ΚΑΛΩΝ ΤΕΧΝΩΝ ΑΘΗΝΑΣ
ΠΕΜΠΤΗ 26 ΜΑΪΟΥ * ΩΡΑ : 21.00΄

9. «CLOSER» του PATRICK MARBER
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΝIS  ΣΕΡΒΙΑΣ  
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 27 ΜΑΪΟΥ * ΩΡΑ : 21.00

10. «ΨΥΛΛΟΙ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ» του GEORGE FEIDO
ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ  Τ.Ε.Ι.  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 28 ΜΑΪΟΥ * ΏΡΑ : 21.00΄

ΕΥΔΟΚΙΜΟΣ ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ: ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗΣ – ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ
«WALKING AND FALLING»
ΣΑΒΒΑΤΟ 28 ΜΑΪΟΥ  ΩΡΑ: 17.00΄ - 21.00΄ (ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΗ ΣΚΗΝΗ)

11. «ΕΚΚΛΗΣΙΑΖΟΥΣΕΣ» του ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΗ
Τ.Ε.Ι. ΚΑΒΑΛΑΣ  - ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ  «ΘΕΑΤΟΙ... ΕΝ ΔΡΑΣΕΙ»
ΚΥΡΙΑΚΗ 29 ΜΑΪΟΥ * ΩΡΑ : 21.00΄

ΕΥΔΟΚΙΜΟΣ ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ: ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗΣ – ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ
«WALKING AND FALLING»: ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ 12.00΄ - 18.00΄ & ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ : 18.30΄ - 19.10 ΄   
ΚΥΡΙΑΚΗ 29 ΜΑΪΟΥ   ΩΡΑ: 12.00΄ - 17.10΄   (ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΗ ΣΚΗΝΗ)


12. «LE BOUC» του RAINER WERNER FASSBINDER
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ DIJON ΓΑΛΛΙΑΣ 
ΔΕΥΤΕΡΑ 30 ΜΑΪΟΥ * ΩΡΑ : 21.00΄

13. «ΠΡΟΣΟΧΗ: ΤΟ ΝΕΡΟ ΔΕΝ ΠΙΝΕΤΑΙ»  του ΓΟΥΝΤΙ AΛΕΝ     
Τ.Ε.Ι  ΣΕΡΡΩΝ - «πειραμαΤ.Ε.Ι.κή σκηνή σερρών»
TΡΙΤΗ 31 ΜΑΪΟΥ * ΩΡΑ: 21.00΄

14. «4.48 PSYCHOSIS» της  SARAH KANE
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ FRANKFURT ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 1 ΙΟΥΝΙΟΥ * ΩΡΑ : 21.00΄

15. «ΕΚΚΛΗΣΙΑΖΟΥΣΕΣ» του ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΗ
Α ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ – «ΤΡΙΤΟ (3ο) ΚΟΥΔΟΥΝΙ»
ΠΕΜΠΤΗ 2 ΙΟΥΝΙΟΥ * ΩΡΑ : 21.00

16. «ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛ ΜΠΟΡΚΜΑΝ»  του ΕΡΡΙΚΟΥ  ΙΨΕΝ  
Α΄ ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ – «ΤΡΙΤΟ (3Ο) ΚΟΥΔΟΥΝΙ»
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 3 ΙΟΥΝΙΟΥ * ΩΡΑ : 21.00΄

ΣΕΡΧΙΟ ΜΠΛΑΝΚΟ: HΜΕΡΙΔΑ – ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΘΕΩΡΙΑ & ΠΡΑΞΗ  
«ΔΟΜΗΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΔΟΜΗΣΗ ΕΝΟΣ ΜΟΝΟΛΟΓΟΥ»
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 3 ΙΟΥΝΙΟΥ * ΩΡΑ : 13.00΄- 20.00΄ (ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΗ ΣΚΗΝΗ)

17. «ΠΕΕΡ ΓΚΥΝΤ» του ΕΡΡΙΚΟΥ ΙΨΕΝ
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ - ΤΜΗΜΑ ΙΑΤΡΙΚΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 4 ΙΟΥΝΙΟΥ * ΩΡΑ : 21.00΄

ΒΙΩΜΑΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ
«9 VIEWPOINTS» ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΡΙΟ ΘΕΟΧΑΡΟΥΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 4 ΙΟΥΝΙΟΥ  ΩΡΑ : 18.00΄ - 21.00΄ (ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΗ ΣΚΗΝΗ)

18. «ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΓΑΜΟΦΟΒΙΚΟΥΣ» των ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΚΑΛΜΠΑΡΗ & ΒΑΣΙΛΗ ΡΑΪΣΗ
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ - ΠΕΔΕ  - ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ «ΔΡΑΣΤΕΣ»
ΚΥΡΙΑΚΗ 5 ΙΟΥΝΙΟΥ * ΩΡΑ : 21.00΄

ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ


Έκθεση εικόνων